Læger

 

Introtekst -
Kort tekst som viser, at vi forstår kundens behov + kort opsummering af, hvad ABENA kan tilbyde. 

 

Kontakt Abena

Udvalgte løsninger

Overskrift | xx
Kort intro 


Udvalgt vidensdeling

Overskrift | xx
Introduktion til artikel baseret på viden (fx APV)

Overskrift | xx
Introduktion til artikel baseret på viden (fx APV)


Headline 

text 
Idé til indhold: Kunne være med fokus på cleaning og med link til segmentisiden for læger og tandlæger på facility.abena.dk 

CTA


Headline

text 
Idé til indhold: En aktuel kampagne, en anden landingside, en USP for, hvorfor man skal handle hos ABENA? Fx link til landingpage for ABENAs antimikrobielle handske (se siden her

CTA


Headline

text 
Idé til indhold: En aktuel kampagne, en anden landingside, en USP for, hvorfor man skal handle hos ABENA?

CTA


Individuel vejledning

text 
Idé - kunne være en tekst om, hvordan man kan få vejledning af ABENAs konsulentteam?

CTA


Mere end 30.000 produkter inden for blandt andet:

  • checkAffaldsløsninger
  • checkForbrugsartikler
  • check Handsker
  • checkFørstehjælp
  • checkInstrumentrengøring
  • checkRengøring til klinikken
  • checkTasker
  • checkSutur og vævslim
  • checkSår og kompression

Derfor skal du vælge ABENA

  • checkGrund til at handle hos ABENA - nemhed? 
    [Her kan man lave et kortere skriv med fokus på ét område, fx nemhed - hvordan er det nemt at handle med os?]
  • checkGrund til at handle hos ABENA - partnerskab? 
    [Her kan man lave et kortere skriv med fokus på ét område, fx partnerskab - hvordan er partnerskab synligt, når man vælger ABENA?
  • checkGrund til at handle hos ABENA - Faglighed?
    [Her kan man lave et kortere skriv med fokus på ét område, fx faglighed - hvordan træder faglighed frem?]
  • checkGrund til at handle hos ABENA - Pris og tilbud? 
    [Her kan man lave et kortere skriv med fokus på ét område, fx pris og tilbud - hvad kan man sige her?]

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

text 
Idé til indhold: Pirrende tekst, som gør folk nysgerrige på at tilmelde sig et nyhedsbrev. Kunne opsummeres med 3 gode grunden

  • checkGrund 1
  • checkGrund 2
  • checkGrund 3

CTA

Start samarbejdet i dag

Vi kan være med til at sikre dig en sund totaløkonomi ved at tilføre faglig viden om produkterne og deres anvendelse. Vores konsulenter og produktspecialister stiller deres viden til rådighed, når du har brug for det – og vi kommer gerne ud og viser produktets anvendelse i praksis.

Udfyld kontaktformularen – så vender vi tilbage så hurtigt som muligt.


Mød vores konsulentteam

Herunder ser du vores konsulentteam, der hver dag arbejder for at kunne tilbyde dig de bedste løsninger.

Rikke Schmidt
Konsulent 
Distrikt: Kolding/Fyn
Rsc@abena.dk
Tlf: 51 58 16 38

Christian S. Matthiesen
Konsulent
Distrikt: Midtjylland
Chrm@abena.dk
Tlf: 60 26 97 90

Trine Koudal Mols
Konsulent
Distrikt: ​Sønderjylland
Tml@abena.dk
Tlf: 51 58 18 99

Tonny Jacobsen
Konsulent
Distrikt: ​Aarhus/Østjylland
Toja@abena.dk
Tlf: 51 58 05 88

Gert Sabroe
Konsulent
Distrikt: ​Nordjylland
Gsa@abena.dk
51 58 18 57

Julie Lind
Konsulent
Distrikt: ​Hovedstaden/Storkøbenhavn
Jli@abena.dk
Tlf: 51 58 16 59

Lotte S. Sommer
Konsulent
Distrikt: Sjælland/Lolland Falster/Bornholm
Lot@abena.dk
Tlf: 51 58 05 29

Mette Duus Nicolaisen
Key Account Manager, Vest
Mdm@abena.dk
Tlf: 51 58 16 71

Michael Bisgaard Larsen
Key Account Manager, Øst
Mbl@abena.dk
Tlf: 51 58 18 58

Peter Madsen
Salgschef, HoReCa
Pema@abena.dk
Tlf: 51 58 05 57
 

keyboard_arrow_up
Loading...